UWAGA! Dołącz do nowej grupy Gdańsk - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

VII edycja Festiwalu „Letnie Wieczory u Mennonitów” w Gdańsku


W Gdańsku rozpocznie się VII edycja Festiwalu „Letnie Wieczory u Mennonitów”, który zagości w wyjątkowych przestrzeniach miejskich. Wydarzenie zaplanowane jest od 23 czerwca do 19 sierpnia i obiecuje bogaty program koncertów. Mieszkańcy oraz turyści będą mogli wziąć udział w różnorodnych występach muzycznych, odbywających się w Kościele św. Józefa oraz Oblackim Centrum Edukacji i Kultury. Wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny, co czyni festiwal dostępnym dla szerokiej publiczności.

Festiwal, organizowany przez Cappellę Gedanensis, wyróżnia się różnorodnym repertuarem, który obejmie muzykę dawną, klasyczną, jazz, a także utwory filmowe. W ciągu całego lata zaplanowano występy zarówno zespołów, jak i solistów, mające na celu prezentację artystycznego potencjału wykonawców. Inaugurujący koncert, który odbędzie się w dniu startu festiwalu, wprowadzi publiczność w klimat muzycznej podróży od Gdańska do Wenecji.

W kolejnych tygodniach festiwalu na scenie wystąpią między innymi znani artyści, tacy jak Konstanty Andrzej Kulka i Klaudyna Żołnierek. Koncerty będą odbywać się w każdą środę, a publiczność będzie miała okazję wziąć udział w kameralnych wydarzeniach muzycznych, sprzyjających bliskiemu obcowaniu z wykonawcami. Festiwal zakończy się występem, podczas którego będzie można usłyszeć “Nordyckie pieśni lodu i ognia”, co zapowiada emocjonujący finał letnich wieczorów pełnych muzyki.

Źródło: Urząd Miasta Gdańsk


Oceń: VII edycja Festiwalu „Letnie Wieczory u Mennonitów” w Gdańsku

Średnia ocena:4.52 Liczba ocen:24


Zobacz Także